• Polski
  • English
  • Русский

RRH

„Solidarność” rolników po 13 grudnia 1981 roku

Budowa i funkcjonowanie struktur podziemnych rolniczej „Solidarności” na terenie województwa lubelskiego to zagadnienie zbadane dotychczas w zakresie dalece niewystarczającym. Dlatego z przyjemnością zapraszamy do lektury wersji cyfrowej nowego na naszych łamach artykułu autorstwa dr. hab. Eugeniusza Wilkowskiego, świadka wydarzeń i głównego badacza dziejów NSZZ „Solidarność” na Lubelszczyźnie, który omawia źródła, stan badań oraz mechanizmy powstawania i rozpracowania przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa struktur konspiracyjnych rolników: Struktury podziemnej „Solidarności” rolniczej na Lubelszczyźnie w latach 1982-1989. Continue reading

Wynik ewaluacji w Index Copernicus

Z satysfakcją informujemy, że  „Radzyński Rocznik Humanistyczny” pozytywnie przeszedł proces oceny i jest indeksowany w bazie ICI Journals Master List za rok 2018.

Na podstawie weryfikacji informacji z ankiety ewaluacyjnej oraz analizy wydań czasopisma z 2018 roku wyznaczona została wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) za rok 2018: ICV 2018 = 71.25.

Oznacza to wzrost wskaźnika o 16.83 pkt. w porównaniu z oceną za 2017 r.

Continue reading

Nabór materiałów do tomu za 2020 rok

Szanowni Autorzy,

coś się kończy – coś się zaczyna, informujemy, że pula materiałów do tomu 17 za 2019 rok została zamknięta. Tom ukaże się pod koniec września br.

Tym samym ogłaszamy nabór materiałów do przyszłorocznego tomu 18.

 


 

Zakończona ewaluacja 2017 w Index Copernicus

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie ankiety ewaluacyjnej oraz analizy wydań czasopisma z 2017 roku, eksperci bazy indeksacyjnej Index Copernicus International wyznaczyli wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) dla Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego na ICV 2017 = 54.42. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost wskaźnika w porównaniu z ewaluacją z roku 2016.

Dziękujemy naszym Autorom i Współpracownikom za wysiłek wkładany w nieustanne podwyższanie poziomu pisma.

 

___________________________________________________________________________________________________________________

Jesienny zeszyt za 2018 rok

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym opublikowana została elektroniczna wersja zeszytu 2 tomu 16 naszego Rocznika. Wersja papierowa ukaże się w przeciągu miesiąca.

Życzymy przyjemnej lektury, przypominając, że nabór do kolejnych zeszytów “Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego” odbywa się non stop. Stan zapełnienia najbliższych tomów można śledzić TUTAJ.

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

Zamknięcie naboru materiałów do zeszytu jesiennego 2018

Uprzejmie informujemy, że zamknięty został nabór materiałów naukowych (recenzowanych) do jesiennego zeszytu tomu 16. Do 15 września można nadsyłać jeszcze recenzje, omówienia, sprawozdania oraz biogramy do działu Słownik biograficzno-geograficzny Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego, które zostaną włączone do tomu 16 Rocznika.

Autorów materiałów naukowych: artykułów i edycji źródeł, z przyjemnością informujemy o otwarciu puli zeszytu wiosennego 2019 (tom 17/1), który zostanie opublikowany w maju przyszłego roku.

Przypominamy, że stan zapełnienia najbliższych tomów można śledzić TUTAJ.

__________________________________________________________________________________________________________________________