• Polski
  • English
  • Русский

Popularność oryginalnych wersji cyfrowych (first view) artykułów z tomu 19/2021

Premiera kolejnego drukowanego tomu naszego czasopisma jest doskonałą okazją do podsumowania popularności, jaką cieszyły się wersje cyfrowe artykułów (first view), które się w nim znalazły.

Przypomnijmy, że od początku 2020 roku artykuły, które przejdą pomyślnie procedurę recenzyjną, od razu publikowane są w wersji cyfrowej w formacie first view, czyli w równoprawnej z drukowaną wersji i w tej postaci wchodzą na bieżąco do obiegu naukowego do czasu ukazania się wersji drukowanej. W ten sposób w formacie first view ukazały się wszystkie artykuły naukowe, które znalazły się w spisie treści tomu 19/2021. Pierwszy z nich już 6 grudnia 2020 r., ostatni – na pięć dni przed premierą wersji drukowanej. Do wczoraj (5 listopada) odnotowano ogółem 2238 odsłon artykułów. To wielokrotnie więcej czytelników niźli moglibyśmy marzyć przy tradycyjnej papierowej formie.

Poniższe zestawienie popularności poszczególnych artykułów opiera się na dziennym średnim wskaźniku odsłon. Został on określony poprzez stosunek ogólnej liczby odsłon danego artykułu do liczby dni, które upłynęły od momentu publikacji jego wersji cyfrowej.

  1. Duszpasterstwo rolników diecezji lubelskiej lat 80. XX wieku (Eugeniusz Wilkowski).
  2. “W imię społecznego dobra”. Czyny społeczne i partyjne na terenie województwa  bialskopodlaskiego w latach 1975-1989. Przyczynek do dalszych rozważań  (Małgorzata Nikoniuk).
  3. Albert Johann Goldgruber. Zbrodnicza działalność kapitana żandarmerii niemieckiej na powiaty bialski, puławski i radzyński w latach 1939-1944 (Damian Sitkiewicz).
  4. Inżynier Ciecióra uzasadnia potrzebę zmiany hymnu narodowego z okazji powstania Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (Dariusz Magier).
  5. Kryptonim “Kruk”. Rozpracowywanie przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa ppor. Czesława Ługowskiego “Kobus” – żołnierza podlaskich konspiracyjnych struktur podziemia narodowego, późniejszego wieloletniego komendanta Straży Pożarnych w Sokołowie Podlaskim (Wiesław Charczuk).
  6. Mariawici w świetle dokumentów siedleckich struktur Urzędu do Spraw Wyznań (1950-1989) (Ziemowit Bylicki).
  7. Plutonowy Józef Łopatniuk (1907-1969). Podlaski obrońca Westerplatte (Ernest Szum).
  8. Rosyjskie projekty herbów miast powiatu radzyńskiego w drugiej połowie XIX wieku (Artur Górak).
  9. Stefan Kozak “Dawidy na szlaku bojowym” (x. Stanisław Dzyr).
  10. Wykaz ziemiaństwa powiatu radzyńskiego z lat 1882-1897 na podstawie rządowych publikacji Pamjatnyje Kniżki Siedleckoj Guberni (Piotr A. Czyż).
  11. Z dziejów żydowskiej przedsiębiorczości w Radzyniu Podlaskim w okresie międzywojennym – przypadek przewoźnika samochodowego Henocha Gotesdynera (na tle sytuacji zarobkowego transportu samochodowego w województwie lubelskim) (Alicja Gontarek).
  12. Zamach w mińskim metrze 11 kwietnia 2011 roku, czyli kara śmierci w pół roku. Przypadek jednego śledztwa (Raland Yelianevich).
  13. Zarys dziejów dworu i majątku Mościbrody do 1944 roku (Halina Jarząb).
  14. „Edeljude” i cudowne ocalenie — przypadek bliskiej relacji Adolfa Hitlera z żydowskim lekarzem Eduardem Blochem (1872-1945) (Wojciech Paszyński).
  15. O wpływie warunków atmosferycznych na przebieg bitwy pod Chocimiem z 1621 roku (Artur Goszczyński).